Tradycyjnie polska wieprzowina w sklepach Auchan

Prawdziwie polska wieprzowina to jeden z atutów kulinarnych proponowany Klientom sieci. Auchan od 3 lat, w 9 hipermarketach oferuje klientom wieprzowinę z tradycyjnie polskiej rasy  świń. Rasa Puławska sięga początków XX wieku, wywodzi się z małych lokalnych hodowli z wschodniego Mazowsza i  zachodniej Lubelszczyzny, gdzie stanowi  ważny element tradycji.

To co wyróżnia świnie rasy Puławskiej to ich hodowla, odbywająca się w tradycyjnych warunkach chowu, typowych dla drobnej produkcji, w gospodarstwach rodzinnych.  Od roku 1996 rasa ta objęta została Krajowym Programem Ochrony Zasobów Genetycznych Zwierząt Gospodarskich, zaś w 2009 została wpisana na listę produktów tradycyjnych. 

Chów  świń rasy Puławskiej wpływa na zalety kulinarne mięsa. Cechują ją bardzo dobre walory smakowe oraz wyjątkowa kruchość i soczystość  mięsa. Smak mięsa pozwala przypomnieć tradycyjnie polskie smaki, stąd jest ono często wykorzystywane do wytwarzania tradycyjnych produktów w oparciu o stare receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Auchan chcąc zachować najwyższy poziom wieprzowiny rasy puławskiej  współpracuje bezpośrednio z rolnikami i Polskim Związkiem Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "POLSUS" m.in. w zakresie: systemu karmienia zwierząt, tradycyjnego chowu.

 

Źródło Auchan Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top