Aktualności

Sika AG przejęła MBCC Group, światowego lidera chemii budowlanej

Sika AG przejęła MBCC Group, światowego lidera chemii budowlanej
Warszawa, 15 listopada 2021 r. Informacja prasowa Sika AG przejęła MBCC Group, światowego lidera chemii budowlanej Sika AG, szwajcarski producent chemii budowlanej, która od 30

Warszawa, 15 listopada 2021 r.
Informacja prasowa

Sika AG przejęła MBCC Group, światowego lidera chemii budowlanej

Sika AG, szwajcarski producent chemii budowlanej, która od 30 lat działa także na polskim rynku, poinformowała w ostatni czwartek o przejęciu MBCC Group (wcześniej BASF Construction Chemicals). Transakcja opiewa na 5,2 mld euro i ma przyspieszyć realizację prężnie działającej Strategii Wzrostu Sika 2023 i zapewnić wzrost w kolejnych latach.

Podpisanie ostatecznej umowy między Sika AG i spółką zależną Lone Star Funds przypieczętowało branżowe przejęcie MBCC Group. Tym samym Sika będzie mogła już wkrótce poszerzyć swoją gamę produktów i usług z zakresu chemii budowlanej o komplementarne portfolio zakupionej marki.

Zrównoważony rozwój priorytetem dla obu marek

Dążenie do rozwoju przy jednoczesnym zachowaniu jak największej dbałości o środowisko naturalne leży u podstaw działalności obu firm. Transakcja łączy więc dwa wysoce zmotywowane i zdolne zespoły globalne, których wspólnym celem jest realizowanie idei zrównoważonego wzrostu biznesowego.

– Nadszedł właściwy moment, aby przyspieszyć naszą strategię wzrostu i wzmocnić naszą pozycję jako lidera zrównoważonego rozwoju w globalnym przemyśle budowlanym. Połączenie produktów Sika i MBCC zapewni kompletną ofertę i doświadczenie w pełnym cyklu procesu budowlanego, w czterech z pięciu podstawowych technologii Sika i siedmiu z ośmiu docelowych rynków Sika, w tym polskim. Ponadto, przejęcie to wzmocni naszą pozycję geograficzną, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej – mówi Zoran Iljadica, Prezes Zarządu Sika Poland.

O firmie

Sika to międzynarodowy koncern, który powstał w 1910 r. w Szwajcarii. Jest obecny w ponad 100 krajach na całym świecie, zatrudnia ponad 25 tys. pracowników. Sika specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości systemów i produktów do klejenia, uszczelniania, tłumienia, wzmacniania oraz ochrony w sektorze budowlanym i wielu innych gałęziach przemysłu. W Polsce Sika obecna jest od 1991 r. Firma odgrywa wiodącą rolę w sektorze specjalistycznej chemii budowlanej dla budownictwa inżynieryjnego.

A to już wiesz?  Wprowadzaj innowacje szybciej i bardziej elastycznie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy