Biznes

Print&Apply, czyli połączenie druku i aplikacji etykiet w jednym systemie

Print&Apply, czyli połączenie druku i aplikacji etykiet w jednym systemie
Print&Apply, czyli połączenie druku i aplikacji etykiet w jednym systemie Około 80% liderów uważa, że automatyzacja to jeden z najistotniejszych punktów strategii przedsiębiorstwa. Powinna dotyczyć

Print&Apply, czyli połączenie druku i aplikacji etykiet w jednym systemie

Około 80% liderów uważa, że automatyzacja to jeden z najistotniejszych punktów strategii przedsiębiorstwa. Powinna dotyczyć ona wszystkich obszarów, również obsługi biznesowej, jednak w przemyśle przede wszystkim odnosi się do procesów przemysłowych. Automatyzacja przyczynia się optymalizacji, zwiększając wydajność produkcyjną, redukując błędy oraz zwiększając bezpieczeństwo pracowników. Kolejną zaletą jest obniżenie kosztów produkcji.

Warunkom udanej automatyzacji odpowiada z pewnością system Print&Apply. Skuteczna automatyzacja aplikacji etykiet to rozwiązanie stosowane w ponad 90% przypadków znakowania gotowych wyrobów i ponad 60% opakowań zbiorczych. Jednak Print&Apply to coś więcej, niż tylko automatyczne znakowanie. System nie tylko aplikuje etykiety, ale również samodzielnie je wcześniej drukuje.

Druk i aplikacja poprzez system Print&Apply
Łączenie w jednym urządzeniu lub systemie funkcjonalności 2 lub większej liczby sprzętów to trend, który w ostatnim czasie przybiera na sile. Naprzeciw oczekiwaniom rynku wychodzą producenci aplikatorów i systemów etykiet, tacy jak polska firma Etisoft. Oferuje ona systemy Print&Apply, odpowiedzialne za druk i natychmiastową aplikację etykiety.

System Print&Apply powstał z myślą o potrzebach nowoczesnego przemysłu. Dawno w zapomnienie odeszła już idea wspólnego standardu projektowego. Procedury są różnorodne tak samo jak potrzeby klientów, dlatego innowacyjne urządzenia umożliwiają dostosowanie trybu pracy do licznych środowisk. Jednocześnie procesy muszą zachodzić bezbłędnie. W przypadku linii produkcyjnych to niezbędne, gdyż każdy błąd oznacza jakąś stratę. Jeśli nie zostanie wykryty, źle oznakowany produkt trafi do dystrybucji, a to często kończy się utratą klienta. Natomiast identyfikacja błędu wymaga eliminacji danego produktu z linii i naprawy błędu, a jeśli nie ma takiej możliwości – usunięcia produktu. Za sprawą P&A udaje się unikać takich niekorzystnych sytuacji.

Najważniejsze cechy systemu Print&Apply
Przed zakupem urządzenia należy określić jakie będą maksymalne rozmiary aplikowanych etykiet oraz z jaką precyzją etykieta ma zostać naklejona na produkt. Zmiany nastaw aplikatora dla różnych rozmiarów etykiet wykonywane są częściowo automatycznie co przyspiesza proces przezbrojenia – informuje nas Michał Wąs, pełniący funkcję Product Managera w firmie Etisoft. – Niewątpliwie sama idea połączenia w jednym urządzeniu drukarki i aplikatora również zasługuje na dostrzeżenie. Rozwiązanie to zapewnia oszczędność czasu i przestrzeni – dodaje ekspert.

A to już wiesz?  Praca w grupie się opłaca. Czy na pewno?

Choć uniwersalność i dwufunkcyjność to najważniejsze cechy wyróżniające urządzenie, nie tylko one zasługują na wymienienie. Wśród kluczowych cech systemu znajduje się szybkość działania przy jednoczesnym zachowaniu dużej szybkości pracy. Etykiety mogą być podawane z precyzją do 0,8 mm, mimo wysokich prędkości poruszających się produktów do aplikacji. Precyzja i prędkość są nieporównywalnie wyższe od tych, które osiągają pracownicy ręcznie naklejający etykiety. Co więcej, system jest przystosowany do pracy ciągłej.

System Print&Apply dla oszczędności czasu i pieniędzy
Głównym powodem wdrożenia systemu P&A jest poszukiwanie oszczędności czasu i pieniędzy. Takie jest zadanie optymalizacji procesów, której bez wątpienia służy omawiany system. Wielokrotnie szybsza aplikacja etykiet niż naklejanie ich ręcznie gwarantuje zysk czasu, który można przeznaczyć na działania operacyjne. Już sama ta wydajność pośrednio wpływa też na zyski finansowe.

Źródła danych procentowych:
ey.com/pl_pl/business-5-0/automatyzacja-w-polsce
utrzymanieruchu.pl/printapply-czyli-jak-znakowac-szybciej-dokladniej-i-wydajniej/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy